درباره مجموعه

این پروژه توسط مشارکتی با حضور شرکتهای «آرمان» و «انرژی گستران سهند» در حال توسعه است.
شرکت انرژی گستران سهند به عنوان سازنده‌ی اصلی مجتمع، یکی از شرکتهای زیر مجموعه‌ی هلدینگ خزر بوده که به صورت حرفه‌ای در ساخت و سرمایه گذاری در مجتمع‌های مسکونی و دیگر حوزه های عمرانی فعالیت دارد.
دیگر سرمایه‌گذار این مجتمع شرکت «آباد رایان منطقه انزلی» (آرمان)، شرکتی است که با هدف توسعه پروژه های مسکونی خاص در منطقه تشکیل شده و فعال است.
این مشارکت سعی دارد با ساخت شهرکی مدرن، زیبا و به ورز، نقش ویژه‌ای را در رشد صنعت توریسم و ارتقای صنعت ساختمان در گیلان ایفا نماید.

دلایل نامگذاری

سی‌شاین در زبان انگلیسی به معنی دریا و شاین در برگردان فارسی به معنای درخشیدن و تلائلو می‌باشد، این نام با الهام از بازتاب نور خورشید بر پهنای دریای‌خزر و بعنوان نمادی از حس حضور در کنار ساحل دریا درنظر گرفته شده است.

مفاهیم شکل دهنده لوگو

مفاهیم شکل دهنده لوگو برگرفته‌از نمادهایی چون «تصویر ذهنی خانه»، «ویژگی شیبداربودن سقف‌های مناطق شمالی ایران» و همچنین «فرم پلکانی طبقات مجتمع» بوده است که در یک کلیت واحد لوگو سی‌شاین را تشکیل بدهند.

ویژگی‌های خاص معماری

همسویی با طبیعت یکی از مواردی که ما از ابتدای شروع ساخت سی‌شاین در نظر داشتیم، همسو بودن معماری و طبیعت پیرامون خود بود، در همین راستا فرم شهرک بگونه‌ای طراحی شد که بتواند بدون مداخله گسترده در خط آسمان و با فرمی افقی، با حفظ احترام به طبیعت به حیاط خود ادامه بدهد.
حیاط‌های پلکانی با توجه با کانسپت آپارتمان-ویلا برای مجموعه، در طراحی سعی شد تا با ایجاد فرم پلکانی برای واحدها، هرواحد تمام ویژگی‌‌های یک خانه ویلایی با حیاطی اختصاصی و مجهز را دارا باشد.
زیبایی مدرن درنظر گرفتن فضایی مدرن برای گذران تعطیلات از اهداف اصلی سی‌شاین بود که برای به سرانجام رسیدن نیاز به بنایی داشت تا با فرمی آوانگارد بتواند حس جدیدی از تجربه فضا را برای بهره بردار خود به ارمغان آورد، از این سو سعی شد با ایجاد شکستگی‌های نامنظم در فضاهای داخلی و بیرونی این ایده را جامه عمل پوشاند.